-= Меню =-

День Соборності та Свободи в Україні

ДУХОВНА ЄДНІСТЬ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ

«Віднині зливаються в одне ціле  віками розділені частини України –  Галичина, Буковина, Закарпаття та Придніпрянська Україна – в одну велику Україну. Збулись мрії, заради яких жили та заради яких вмирали кращі сини України. Віднині є одна незалежна Українська Народна Республіка»

(Витяг з Акту злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки).

22 січня в Україні відзначають День Соборності і Свободи. Це свято відзначається щороку у день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.

Щороку 22 січня на вулицях міст і сіл українці стають в живий ланцюг, що символізує об’єднання країни.

Урочистий Акт злуки Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Офіційний державний статус День Соборності України отримав в 1999 році, а в 2011 було встановлено День Соборності і Свободи України.

Реальна соборність України сьогодні означає не просто підпорядкованість українських земель, а громадянське порозуміння усіх регіонів нашої країни. Це національна ідея, яка зумовлює консолідацію українців. Адже всі ми є єдиним народом. Відчуття єдності допомагає нам будувати свою державу, свою правду і свою волю, як заповідав Великий Кобзар українського народу Тарас Григорович Шевченко. Бо саме в єдності - наша сила і наше майбутнє!

У читальній залі  №2  Наукової бібліотеки представлена книжкова виставка присвячена Дню Соборності України та Свободи «Духовна єдність українського народу». Запрошуємо всіх бажаючих.

Віра Побережець, провідний бібліотекар

Останні новини Наукової бібліотеки