-= Меню =-

Конституція - головний закон України

Конституція держави має бути такою, яка б не порушувала конституцію громадянина.  

Станіслав Єжи Лєнц

28  червня 1996 року країна прокинулась з головним законом. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни – першу Конституцію незалежної української держави. За неї в цілому проголосувало 315 народних депутатів.

Спроби прийняти Конституцію в Україні робилися з перших років проголошення незалежності. У 1992–1993 роках під керівництвом Президента Леоніда Кравчука був напрацьований перший проект Основного Закону, проте він так і не був прийнятий.

8 червня 1995 року між гілками влади був підписаний Конституційний договір, на підставі якого мала бути розроблена Конституція. У 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти. 27 червня почався розгляд запропонованого документа у Верховній Раді. Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійному залі всю ніч із 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту – про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні, після чого Основний Закон був остаточно затверджений.

Прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені.

Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону – 28 червня – є державним святом – Днем Конституції України.

На абонементі № 1 Наукової бібліотеки діє розгорнута  виставка книг до Дня Конституції України  «Конституція України – основний закон».

Оксана Борейчук, бібліотекар Наукової бібліотеки

Останні новини Наукової бібліотеки