-= Меню =-

Історія бібліотеки

Наукова бібліотека Уманського національного університету садівництва - одна з найстаріших бібліотек України, ровесниця навчального закладу. Бібліотека заснована в 1844 р., коли в м. Одеса при Ботанічному саду було організовано Головне училище садівництва, яке в 1859 р. було переведено до м. Умань.

У дореволюційний час бібліотекою керували викладачі за вибором Педагогічної ради училища. За даними директора училища М. Є. Сафронова, у 1910 р. бібліотека нараховувала 20 тис. томів. У 1915-1917 роках при училищі були дві нелегальні бібліотеки, які старанно оберігались учнями. У 30-х роках фонд нараховував 50 тисяч примірників, а на 1.01.1941 - 100 тисяч примірників.

Під час окупації м. Умань фашистами завідувач бібліотеки В. І. Пашина разом з асистентом кафедри ботаніки В. С. Горячовою, лаборантом З. М. Ковальчук, бухгалтером інституту М. І. Латюком та механіком М. І. Коцюбинським зібрали найцінніші фундаментальні видання бібліотеки і заховали їх в одному з підвальних приміщень, відгородивши цегляною стіною. Таким чином була збережена цінна література для майбутніх поколінь.

10 березня 1944 року було звільнено м. Умань. Інститут почав підготовку до нового навчального року. 

У післявоєнний період очолював бібліотеку М.О. Ястремський.

У 1951 р. родина І.І. Корабльова - професора кафедри тваринництва, передала до фондів бібліотеки особисту колекцію по бджільництву.

У фондах бібліотеки зберігається багато видань російською, польською, французькою, англійською мовами, які свідчать про одеський період училища. Серед них: «O roslinach, ich utrzymaniu, rozmnozeniu, i zazyciu» 1777 року видання, «Ботаніки первоначальные основанія" Н.М. Амбодика 1795 року видання, «Беседы о сельском хозяйстве» 1845 року видання, «Курс земледелия» 1837 року видання та інші. Колектив дбайливо зберігає наукову літературу з овочівництва, плодівництва, ґрунтознавства, праці дослідних станцій, періодичні видання „Вестник Европы", „Современник", „Отечественные записки", „Киевская старина" та інші.

Назва бібліотеки змінювалась залежно від зміни статусу навчального закладу: 1868 - бібліотека училища землеробства і садівництва, від 1921 - бібліотека агротехнікуму, від 1926 - бібліотека політехнікуму, від 1929 - бібліотека сільськогосподарського інституту, від 1996 - бібліотека Уманської сільськогосподарської академії, від 2000 - бібліотека Уманської державної аграрної академії, від 2003 - наукова бібліотека Уманського державного аграрного університету, від 2009 - Наукова бібліотека Уманського національного університету садівництва.

У 2009 р. Наукова бібліотека відсвяткувала новосілля. Новий корпус побудований в стилі ретро, яке органічно вписалося в архітектурний ансамбль навчального закладу загальною площею майже 4 тис. м2 .

Останні новини Наукової бібліотеки