-= Меню =-

Уманський сад прославлений і вічний

До160-річчя переїзду Головного училища садівництва з Одеси до Умані.

2019 рік для Уманського національного університету садівництва сповнений ювілейними датами. Наукова бібліотека, починаючи з 2018 року, проводить історично-краєзнавчі заходи присвячені 175-й річниці створення університету.

Головне училище садівництва було створене на базі Одеського ботанічного саду в далекому 1844 році. «30 березня 1859 р. її Імператорська Величність Государиня Олександра Федорівна зволіла надати Уманський сад Головному училищу садівництва». Восени того ж року училище переїхало до Умані. Отож Софіївка на 70 років стала навчально-практичною базою училища, яке випускало теоретично й практично підготовлених садівників декоративного та плодового садівництва.

9 квітня в музейній кімнаті Наукової бібліотеки відбувся круглий стіл «Уманський сад прославлений і вічний», присвячений 160-річчю передачі Царициного саду Головному училищу садівництва. Його учасниками стали студенти і викладачі факультету лісового і садово-паркового господарства на чолі з деканом факультету, професором В.В. Поліщуком.

Екскурс в історію «160 років на уманській землі» провела завідувач музею історії університету О.В. Свистун. Оксана Вікентіївна розповіла про історію створення Царициного саду і про причини переводу Головного училища садівництва до Умані.

З доповіддю «Оранжереї Царициного саду і сьогодення» виступила кандидат с.-г. наук, доцент кафедри садово-паркового господарства Л.Г. Варлащенко. Людмила Григорівна наголосила, що оранжерейно-тепличний комплекс в усі часи був і залишається невідємною частиною навчального процесу студентів.

Про гербарну колекцію рослин Царициного саду, зібраних учнями Головного училища садівництва, розповіла доцент кафедри біології, кандидат с.-г. наук Т.В. Мамчур. Тетяна Василівна підкреслила важливість збереження історичного гербарію.

Тематичний огляд літератури «Уманський сад прославлений і вічний» провела провідний бібліотекар Н.В. Михайлова. Наталія Василівна запросила учасників круглого столу завітати найближчим часом до абонементу художньої літератури і більш детально ознайомитись з цими виданнями. А з історичними пам’ятками завжди є можливість працювати в музейній кімнаті, де зберігаються фонди бібліотеки Головного училища садівництва.

Про чарівний парк Софіївку написано чимало наукових, публіцистичних робіт, прозових та поетичних творів. Цього дня вірші про Софіївку, написані випускником нашого навчального закладу 1959 року, читали представники наймолодшого покоління.

Поетичні збірки Миколи Купрія, подаровані автором бібліотеці, гортали Анастасія Курбатова (11-зм група), Аліна Мальованець (11-сп група), Валерій Зеленков (11-зм група).

Наукова бібліотека висловлює щиру подяку учасником круглого столу за плідну співпрацю і порозуміння.

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 16.07.2019 Бухгалтер – моя професія

  • 12.07.2019 Етикет як прояв моральної культури особистості

  • 08.07.2019 Будівничі майбутнього