-= Меню =-

Чорнобиль в серці України, а тінь його по всій Землі

Горем і болем увійшла в наше життя Чорнобильська трагедія. Трагедія, яка назавжди змінила життя  тисяч людей і на сотні років зробила непридатними для постійного проживання людини понад 2500 км2 території нашої держави. Ця катастрофа стала найбільшою за всю історію ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей та за економічними збитками.

Аварія на ЧАЕС – смертоносне полум’я зловісної пожежі висвітило кожного, хто там працював і жив, виділило перших із перших, вони, ризикуючи життям, кинулися до реактора, аби своїми грудьми перестерегти трагедію. Їх було 28 – пожежних Чорнобиля, які першими прийняли найжорстокіший удар на четвертому блоці станції. Сьогодні їх називають «шеренгою № 1». Ніхто із цієї шеренги не здригнуся, не відступив перед лицем неймовірної катастрофи.

Вони справжні герої України, такі як сьогоднішні наші захисники, що демонструють приклади звитяги та мужності, ставши на захист своєї Батьківщини у складі Збройних Сил України, Національної гвардії України та інших оборонних та правоохоронних органів, а також добровольчих підрозділів. У цьому і є сутність України й українців, які ніколи не стоятимуть на колінах, хіба що проводжаючи у путь своїх Героїв. Адже основна наша сила в єдності та вірі. Вистоїмо. Слава Україні! Героям Слава!

Бібліотека університету пропонує ознайомитися з віртуальною книжковою виставкою «МІСТО З ГІРКИМ ПРИСМАКОМ ПОЛИНУ», що присвячена Дню пам’яті Чорнобильської трагедії, на якій представлена література з фонду книгозбірні.

Нагадуємо, що Ви можете самостійно здійснити пошук необхідних джерел інформації, використовуючи ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ БІБЛІОТЕКИ.

Наталія Олейніченко, заступник директора

 

Останні новини Наукової бібліотеки