-= Меню =-

Історія бібліотеки

Наукова бібліотека Уманського національного університету садівництва - одна з найстаріших бібліотек України, ровесниця навчального закладу. Бібліотека заснована в 1844 р., коли в м. Одеса при Ботанічному саду було організовано Головне училище садівництва, яке в 1859 р. було переведено до м. Умань.

У дореволюційний час бібліотекою керували викладачі за вибором Педагогічної ради училища. За даними директора училища М. Є. Сафронова, у 1910 р. бібліотека нараховувала 20 тис. томів. У 1915-1917 роках при училищі були дві нелегальні бібліотеки, які старанно оберігались учнями. У 30-х роках фонд нараховував 50 тисяч примірників, а на 1.01.1941 - 100 тисяч примірників.

Під час окупації м. Умань фашистами завідувач бібліотеки В. І. Пашина разом з асистентом кафедри ботаніки В. С. Горячовою, лаборантом З. М. Ковальчук, бухгалтером інституту М. І. Латюком та механіком М. І. Коцюбинським зібрали найцінніші фундаментальні видання бібліотеки і заховали їх в одному з підвальних приміщень, відгородивши цегляною стіною. Таким чином була збережена цінна література для майбутніх поколінь.

10 березня 1944 року було звільнено м. Умань. Інститут почав підготовку до нового навчального року. Представник Наркомзему УРСР відзначив велику роботу, проведену колективом навчального закладу, в тому числі бібліотеки, до цієї події.

У післявоєнний період очолював бібліотеку М.О. Ястремський.

У 1951 р. родина І.І. Корабльова - професора кафедри тваринництва, передала до фондів бібліотеки особисту колекцію по бджільництву.

У фондах бібліотеки зберігається багато видань російською, польською, французькою, англійською мовами, які свідчать про одеський період училища. Серед них: «O roslinach, ich utrzymaniu, rozmnozeniu, i zazyciu» 1777 року видання, «Ботаніки первоначальные основанія" Н.М. Амбодика 1795 року видання, «Беседы о сельском хозяйстве» 1845 року видання, «Курс земледелия» 1837 року видання та інші. Колектив дбайливо зберігає наукову літературу з овочівництва, плодівництва, ґрунтознавства, праці дослідних станцій, періодичні видання „Вестник Европы", „Современник", „Отечественные записки", „Киевская старина" та інші.

Назва бібліотеки змінювалась залежно від зміни статусу навчального закладу: 1868 - бібліотека училища землеробства і садівництва, від 1921 - бібліотека агротехнікуму, від 1926 - бібліотека політехнікуму, від 1929 - бібліотека сільськогосподарського інституту, від 1996 - бібліотека Уманської сільськогосподарської академії, від 2000 - бібліотека Уманської державної аграрної академії, від 2003 - наукова бібліотека Уманського державного аграрного університету, від 2009 - Наукова бібліотека Уманського національного університету садівництва.

У 2009 р. Наукова бібліотека відсвяткувала новосілля. Новий корпус побудований в стилі ретро, яке органічно вписалося в архітектурний ансамбль навчального закладу загальною площею майже 4 тис. м2 .

Останні новини Наукової бібліотеки