-= Меню =-

Є цінності святі – любов, життя, родина. До Дня родини в Україні

Пізнай свій край, себе, свій рід, свій народ, свою землю – і ти побачиш шлях у життя.
                                                                                                                               Григорій Сковорода.

Родина, дім, домашнє вогнище – найголовніше в житті кожної людини. Відомий український педагог Василь Сухомлинський стверджував: «Сім’я – це те первинне середовище, де людина повинна вчитися робити добро.»

8 липня в Україні відзначається День родини. Свято було засноване з ініціативи православної церкви, яка 8 липня вшановує пам’ять святих князя Петра і княгині Февронії Муромських. Їх вважають взірцем подружньої любові та вірності, а також покровителями шлюбу. Згідно з переказами, Февроня, дочка збирача дикого меду, двічі зцілила Петра від прокази. За це він одружився на дівчині. Але коли Петро став князем, бояри відмовилися прийняти княгиню з нижчого стану. Тоді пара покинула місто і стала жити простим життям, повернувшись тільки в похилому віці через міжусобиці в рідному князівстві. Пізніше разом вони прийняли постриг в різних монастирях і померли в один день і час – саме 8 липня.

В Україні свято встановили указом президента «Про відзначення в Україні пам’ятних дат і професійних свят» 30 грудня 2011 року. Мета свята – популяризація сімейних цінностей, укріплення родинних стосунків, розвитку сімейних традицій та забезпечення виховання дітей у родинному колі. Людина сильна тоді, коли в неї є родина, коли її є кому підтримати і допомогти. У сім’ї людина навчається добра і любові, вчиться шанувати свій рід, свою землю, берегти пам'ять свого народу.

Родина є найпершим ціннісним орієнтиром та головним дороговказом на життєвому шляху кожного з нас. Вона формує особистість, знайомить із поняттям добра і зла, вчить довіряти, розуміти і прощати. Родина – невичерпне джерело наснаги, любові, щастя, добра та злагоди. Сім’я дає нам почуття згуртованості, вчить нас співпереживанню, доброзичливості й мудрості. В усі часи любов і повага до родини була основою народної моралі та її найвищим законом. Родина – наш надійний притулок у безмежному і не завжди дружньому світі. І кожен із нас обов’язково має вносити свій вклад у щастя своєї родини.

Формування в родині духовної культури особистості завжди здійснювалося через читання. Книги є не тільки джерелом інформації, але й своєрідними ліками для душі і серця, засобом спілкування із оточуючим світом. Кращі книги, які є зразком високого художнього слова – прози і поезії, виховують у людей почуття родини і роблять їх життя повнішим, цікавішим. Книги з малих років прищеплюють добрі почуття і благородні думки, пробуджують до хороших вчинків, сприяють їх моральному становленню в родині.

Колектив бібліотеки бажає кожній родині взаєморозуміння, поваги один до одного і, звичайно, безмежної любові. Бережіть свої родини!

До Дня родини бібліотекарі підготували тематичну віртуальну виставку «Є ЦІННОСТІ СВЯТІ – ЛЮБОВ, ЖИТТЯ, РОДИНА»: книги по праву, звичаї, традиції, обереги української родини. Запрошуємо до перегляду.

Віра Побережець, провідний бібліотекар

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 19.04.2024 Історична година «Вітрила честі, що дають нам крила»

  • 19.04.2024 Літературний конкурс «Нас єднає університет», присвячений 180-річчю заснування Уманського національного університету садівництва: підводимо підсумки