-= Меню =-

Христофор Ісідорович Гербановський: історія втрачених сторінок минулого

Невблаганний час руйнує імперії, країни, величні замки, витвори інженерії – віадуки, і лише пожовклі книжкові сторінки іноді зберігають неоціненні свідчення історії. Завдяки книжковим пам’яткам до нас повертаються через століття споріднені душі людей, які написали найпрекрасніші сторінки історії людства. Серед таких особистостей і Христофор Ісідорович Гербановський.

Знаковою подією для молодого вченого стало знайомство у 1846 році з професором Олександром фон Нордманом – директором Головного училища садівництва. Нордман запрошує Гербановського викладати садівництво в училищі та проводити наукові дослідження в ботанічному саду. Працювати під керівництвом відомого природознавця Нордмана для молодого дослідника Гербановського було дарунком долі.

Капітальною науковою працею Христофора Гербановського стала «Flora Odessana eksiccata». Нажаль, вона стала останньою. З «Flora Odessana eksiccata» було опубліковано лише одну центурію. 

До уваги наших читачів віртуальний бібліографічний огляд «ІСТОРІЯ ВТРАЧЕНИХ СТОРІНОК МИНУЛОГО», присвячений 200-річному ювілею невтомного дослідники природи Христофора Ісидоровича Гербановського.

Наталія Михайлова, провідний бібліотекар

Останні новини Наукової бібліотеки