-= Меню =-

Історія культури України

Історія людства це, насамперед, історія розвитку культури. В усі часи її проблеми мали першочергове, провідне значення. Будь-яка нація найперше цікава своєю культурою. Народи сильніші тоді, коли розвиненіша їхня культура.

Український народ прожив багату і бурхливу історію. Жити йому довелось на роздоріжжі, через яке проходило багато різних народів і племен. Майже кожен з них зазіхав на українську землю. У таких тяжких, складних умовах доводилось віковічно захищати свою волю від ворогів, доводилось бути й поневоленим. Ця боротьба виховала в українців найяскравішу, найбільш властиву рису – волелюбність. Через це, всій творчості народу притаманне волелюбство. Не раз через розбрат, втрачаючи волю, незалежність, українці тужили за нею, і цей смуток та жагу боротьби за волю, відтворювали у всіх проявах своєї творчості – у безмежному морі задушевних дум, пісень, фольклорі, вишивці, малярстві, гончарстві, ткацтві тощо. Боротьба за відродження української культури та відновлення територіальної цілісності держави триває і досі.

Історія української культури – це скарбниця мудрості і досвіду, надбаних тисячоліттями. Сучасники повинні їх зберегти, узагальнити, осмислити, освоїти, примножити. Без цього неможливий ні соціальний прогрес, ні самовдосконалення особистості.

Віртуальна книжкова виставка-пошук «ІСТОРІЯ КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ», підготовлена працівниками читальної зали №1 на допомогу навчальному процесу, дає можливість долучитися до духовної скарбниці української культури у її глибокому розумінні, а вивчення історії  культури України допоможе сформувати науковий світогляд, загальноосвітній, фаховий і культурний рівень майбутніх спеціалістів. Тож запрошуємо до перегляду.

Віртуальну виставку підготувала
Марія Фіткаленко, провідний бібліотекар

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 09.09.2024 Відбувся круглий стіл «Життєвий і творчий шлях кандидата сільськогосподарських наук, доцента Світлани Петрівни Романщак»

  • 06.09.2024 Книжкова виставка «Іван Котляревський – батько нової української літератури»