-= Меню =-

Плодівництво – складова частина садівництва

В Україні плодівництво виникало і розвивалось з давніх часів. Як свідчать стародавні зображення плодів та описи садів, на території теперішньої України плодові насадження вирощувалися ще в VII-IV ст. до нашої ери. У лісах росло багато диких видів плодових порід. Збереглися описи садів V ст. н. е. У IX ст. навколо Києва була зосереджена значна частина садів, які називалися «раями». Найбільш відомий був Києво-Печерський яблуневий сад.

Розвиток садівництва починає відроджуватися у XVI ст. В XVII ст. на монастирських землях, особливо навколо Києва, створюються великі сади, в яких вирощували яблуню, грушу, сливу, вишню, вольський горіх, виноград. В той час садівники уміли удобрювати сади гноєм, обрізувати дерева, навіть, створювати живоплоти, захищати дерева від підмерзання, зберегти і переробляти вирощений урожай.

Під час другої світової війни садам було завдано значної шкоди – знищено близько 196000 га переважно молодих насаджень. Однак в 1950 році довоєнна площа садів була відновлена і досягла 594000 га.

У наступні роки поступово відновлювались садки і розширювались їх площі. Протягом 1971-1995 років відбувалось розкорчування садів у неспеціалізованих громадських господарствах, і площа плодових культур зменшилась до 0,8 млн. га. Урожайність плодових насаджень становила 40-60 ц/га, валові річні збори плодів – 1,4–3,5 млн. тонн, а в окремі роки – до 4 млн. тонн здебільшого за рахунок інтенсифікації плодівництва у спеціалізованих і дослідних господарствах.

Рекомендуємо переглянути тематичну книжову виставку «ПЛОДІВНИЦТВО – СКЛАДОВА ЧАСТИНА  САДІВНИЦТВА», на якій представлені книги, що будуть корисними для науковців, здобувачів вищої освіти та широкому загалу читачів.

Оксана Борейчук, бібліотекар I категорії

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 09.09.2024 Відбувся круглий стіл «Життєвий і творчий шлях кандидата сільськогосподарських наук, доцента Світлани Петрівни Романщак»

  • 06.09.2024 Книжкова виставка «Іван Котляревський – батько нової української літератури»