-= Меню =-

Селекція – це наука, це інтуіція, це виробничий процес

Селекція займається створенням сортів і гібридів сільськогосподарських рослин, порід тварин, штамів мікроорганізмів і вивчає методи всього вище перерахованого. Селекцією також називають галузь сільськогосподарського виробництва, що займається виведенням сортів і гібридів різних культур.

За допомогою селекції розробляються способи впливу на рослини. Це відбувається з метою зміни їхніх спадкових якостей у потрібному для людини напрямку. Селекція стала однією з форм еволюції рослинного світу. Вона підпорядкована тим самим законам, що й еволюція видів у природі, однак природний добір тут частково замінений штучним.

В сучасних умовах селекційні дослідження спрямовані на поглиблення знань про успадкування кількісних і якісних ознак, стійкість до стресових факторів довкілля і використання цих знань для створення вихідного матеріалу, для селекції високопродуктивних сортів рослин, адаптованих до умов вирощування.

Результати роботи селекціонерів стали запорукою підвищення ефективності сільського господарства. Якщо у XIX столітті середня врожайність пшениці становила не більше 5-8 центнерів із гектара, то на початку XXI століття в країнах ЄС вона досягла 55 центнерів із гектара.

Саме завдяки клопіткій селекційній роботі в середині XX століття у світовому сільському господарстві вдалося здійснити «Зелену революцію», результатом, якої було значне підвищення у світі виробництва сільськогосподарської продукції. На той момент без такої революції було б неможливо забезпечити населення планети (яке стрімко зростало) достатньою кількістю продовольства.

Результатом селекційної роботи стало утворення тисяч сортів культурних рослин та десятків і сотень порід домашніх тварин.

Саме на цю актуальну тему підготовлено віртуальну книжкову виставку на допомогу агроному-селекціонеру «СЕЛЕКЦІЯ – ЦЕ НАУКА, ЦЕ ІНТУЇЦІЯ, ЦЕ ВИРОБНИЧИЙ ПРОЦЕС».

Пам’ятайте, надійним помічником для Вас у пошуку та підборі літературних джерел завжди стане ЕЛЕКТРОННИЙ КАТАЛОГ БІБЛІОТЕКИ.

Віртуальну книжкову виставку підготувала
Наталя Поліщук, бібліотекар ІІ категорії

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 01.10.2024 Бібліопрезентація «Легендарні козаки-характерники»

  • 30.09.2024 У бібліотеці розповідали про найцікавіші дерева парків