-= Меню =-

Суть грошей як загального еквіваленту

Гроші – це особливий товар, що слугує загальним еквівалентом

Дзюбик, Рівак

В сучасному світі пануючою формою організації суспільного виробництва є товарне виробництво. Його найважливіші базові категорії – товар і гроші. Роль грошей в організації функціонування суспільного виробництва надзвичайно велика. Вони не тільки забезпечують кругообіг товарів і послуг, але й виступають суттєвим важелем регуляції всієї сукупності і соціально-економічних процесів сучасного суспільства.

Сьогодні гроші посіли суттєве місце в житті людини, ставши потужним джерелом формування свідомості й відповідної соціальної поведінки. Через призму грошей відбувається вироблена система цінностей, народжується нова аксіологія, нова етика. Гроші диктують свою політику, нав’язують свій світогляд, свою філософію.

Виникнувши в сиву давнину, гроші пройшли довгий і складний шлях свого розвитку. Щоб розкрити їх суть як загального еквівалента і правильно зрозуміти роль грошей у житті будь-якого сучасного суспільства, треба простежити їх історичну еволюцію від найпростішого товару, що епізодично виконував роль еквівалента, до багатогранного і всемогутнього способу вираження вартості, що є рушієм не тільки виробництва, але й долею і пристрастей мільйонів людей.

Працівниками бібліотеки підготовлена віртуальна виставка «СУТЬ ГРОШЕЙ ЯК ЗАГАЛЬНОГО ЕКВІВАЛЕНТУ», на які представлені книги наявні у фондах бібліотеки, присвячені темі розвитку грошової системи.

Віра Побережець, провідний бібліотекар

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 09.09.2024 Відбувся круглий стіл «Життєвий і творчий шлях кандидата сільськогосподарських наук, доцента Світлани Петрівни Романщак»

  • 06.09.2024 Книжкова виставка «Іван Котляревський – батько нової української літератури»