Адам Міцкевич: відомий і невідомий
Адам Міцкевич без сумніву найбільший поет польської нації і один із найгеніальніших людей, яких видало людство.
Іван Франко
Хотів би ще раз подихати повітрям України.
Адам Міцкевич
Напередодні Різдва Христового виповнюється 225 років, як прийшов у світ Адам Міцкевич. Адам народився 24 грудня 1798 року. Батько хлопчика, Миколай, був вихідцем із старовинного литовського роду, колись він належав до знаті, але сім'я збідніла. Міцкевич-старший вів адвокатську практику, щоб прогодувати сім'ю. У 1794 році чоловік підтримав повстання Тадеуша Костюшка і у своїх синах він виховував любов до батьківщини та повагу до шляхтичів.
Адам Міцкевич романтичний, загадковий, неповторний, поет-пророк... Таке визначення стосовно великого поляка Адама Міцкевича ми знаємо ще зі шкільної програми. Поетична діяльність Міцкевича тривала недовго – близько 12 років. Потім він працював як публіцист і громадський діяч майже 21 рік. Та його поезії залишились у спадок не тільки полякам, а і всьому людству, хвилюють своєю неповторністю не одне покоління на нашій планеті.
Ми пишаємося, що з Україною у Міцкевича пов’язаний не дуже тривалий (більше дев’ять місяців) період життя. Перебуваючи в Україні, поет знайомиться з українською мовою, старанно вивчає українську народну творчість, до якої не раз звертався у своїй поетичній творчості. Міцкевич писав: «Між державами монголів і турків, між Росією і Польщею лежить край безмежний, надзвичайно цікавий для історії та літератури. Обширна місцевість та носить назву України…Українські простори є столицею ліричної поезії. Звідти пісні невідомих поетів поширювались часто на цілу Слов’янщину».
На матеріалі з життя України була написана одна з кращих його балад – «Чати». Саме в Одесі виник задум написання «Конрада Валленрода».
Гортаючи сторінки поетичної спадщини Адама Міцкевича кожен може відкрити для себе прекрасний світ людської духовності. До уваги наших читачів сьогодні маємо честь представити віртуальну книжкову виставку: «АДАМ МІЦКЕВИЧ: ВІДОМИЙ І НЕВІДОМИЙ». Книги Адама Міцкевича і література про нього чекають своїх читачів на абонементі художньої літератури.
Наталя Михайлова, провідний бібліотекар