Багатогранний талант просвітителя
Поезія й живопис у творчості Т. Г. Шевченка нерозривно пов’язані. У живописі він був поетом, у поезії — живописцем. Малювання і поезія стали для Шевченка життєвою потребою, вираженням його творчої індивідуальності.
Тарас Григорович глибоко знав народне життя, умів знаходити в ньому суттєве й характерне, а також мав рідкісний дар найвлучнішими, найдосконалішими засобами втілити це в літературний і мистецький образ.
Поборник правди і свободи, він своєю полум’яною поетичною і мистецькою творчістю виразив споконвічні вільнолюбні прагнення свого народу. Шевченко прожив коротке подвижницьке життя. Як поет, художник і мислитель революційно-демократичного напряму, він з винятковою силою пов’язав мистецтво слова і візуального образу з життя народу. Нев’янучий інтерес до спадщини Шевченка криється в народності його творів, у розробці ним найсуттєвіших основ людського буття.
Тарас Григорович був наділений багатьма рисами вдачі: палким вільнолюбством, великою працелюбністю, жадобою вчитися, широким діапазоном зацікавлень, тонким знанням людської психології. Якщо помножити це багатство вдачі на талант в поетичному слові і в образотворчому мистецтві, то стає зрозумілою феноменальна природа його як людини і митця.
Садок вишневий коло хати |
Сонце заходить, гори чорніють... |
Тече вода з-під явора … |
Шевченко визначив напрями розвитку літератури й образотворчого мистецтва України по шляхах гуманізму, народності, боротьби за кращу долю людей. Художні твори хвилюють задушевною поетичністю, глибокою гуманністю, високою культурою малюнка та художньою майстерністю.
Слава Кобзаря пережила добу, в якій він жив. Його безсмертні твори, як духовний скарб, і сьогодні високо цінує прогресивне людство в усьому світі.
Переглянути матеріали книжково-ілюстративних виставок, приурочених Шевченківським дням, запрошуємо до Наукової бібліотеки (абонемент художньої літератури, читальна зала обслуговування наукових співробітників).
Олена Рудковська Оксана Борейчук, бібліотекарі Наукової бібліотеки