-= Меню =-

Бесіда-диспут «Торгівля людьми в Україні: як не стати об’єктом експлуатації» в УНУ

Мільйони людей у світі стають жертвами торгівлі людьми, що не залежить від соціального, економічного чи культурного середовища. На жаль, Україна також стикається з цією проблемою через воєнний стан, збільшуючи ризик потрапляння в ситуацію торгівлі людьми як всередині країни, так і за її межами. Змушені переїжджати із зони бойових дій в інші регіони або за кордон, багато громадян стають вразливими перед зловмисниками, які можуть використовувати їх.

Саме тому з метою попередження і протидії подібним злочинам в Уманському національному університеті відбулася бесіда-диспут «Торгівля людьми в Україні: як не стати об’єктом експлуатації». На захід спікером була запрошена юристка Уманського бюро безоплатної правничої допомоги Віта ЛИМАРЧЕНКО, яка із здобувачами освіти обговорила основні  спекти злочину, зазначивши, що жертвами його можуть виявитися і чоловіки, і жінки, і діти як з метою примусової праці, так і сексуальної експлуатації. Цікавим виявився факт, що за даними Міжнародної організації праці, 21 мільйон людей у всьому світі є жертвами примусової праці.

   

Як свідчать офіційні дані, торгівля людьми – це третій за розмахом кримінальний бізнес у світі після торгівлі зброєю і наркотиками. Здається досить дивним, що в ХХІ столітті ми змушені говорити про торгівлю людьми із здобувачами освіти не в історичному контексті, а в реальному часі. Звичайно, сьогодні «раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом.

Під час бесіди-диспуту «Торгівля людьми в Україні: як не стати об’єктом експлуатації» її учасники обговорили форми і причини злочину, як військовий стан вплину на торгівлю людьми в Україні.

Цінну інформацію нам донесла юрист Уманського бюро безоплатної правничої допомоги Лимарченко Віта Михалівна. Також юристка Віта Михалівна розповіла, яку допомогу надає громадянам Уманський бюро безоплатної правничої допомоги, а саме: правові консультації, допомога з документами, допомога із зверненням до суду. Зробила акцент на найбільш актуальних зверненнях за останніх час до бюро.

   

Основний меседж юристки звучав наступним чином: якщо ви або ваші знайомі стали жертвою торгівлі людьми, намагайтеся всіма можливими способами будь-кому повідомити про це, аби отримати належну допомогу. В Україні функціонує Національна безкоштовна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: 527 – з мобільного, 0800-505-501; Державна гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми: 15-47; Національна поліція України: 102; чат-бот «Залишайся в безпеці»: https://t.me/stay_in_safe_ua_bot. А якщо ж зіткнулись із іншими юридичними проблемами, Уманське бюро безоплатної правничої допомоги завжди надасть компетентні роз’яснення та посильну допомогу.

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 02.04.2025 Відомий казкар: до 220-річчя від дня народження Ганса Крістіана Андерсена