-= Меню =-

Бібліотека в епіцентрі інновацій: участь у Школі бібліотечного журналіста

Бібліотека Уманського національного університету садівництва постійно забезпечує своїх фахівців можливостями для підвищення їх професійної кваліфікації та стимулює бібліотекарів до самоосвіти і саморозвитку.

Вже другий рік поспіль фахівці бібліотеки Уманського національного університету садівництва приймають участь у школі бібліотечного журналіста. Цьогорічна ХІІ Всеукраїнська онлайн-школа бібліотечного журналіста під назвою «Бібліотечна журналістика під час війни: фіксуємо, документуємо, генеруємо контент» успішно пройшла з 30 травня по 2 червня 2023 року. Організаторами заходу виступили Міністерство культури та інформаційної політики України, Харківська державна наукова бібліотека імені В.Г. Короленка, Харківське обласне відділення (філія) ВГО «Українська бібліотечна асоціація» та Наукова бібліотека Київського національного університету культури і мистецтв.

   

Участь у школі бібліотечного журналіста дозволяє нашим працівникам поглибити свої знання в галузі журналістики та її взаємозв'язку з бібліотечною справою. Вони отримують унікальну можливість навчитися професійним навичкам написання бібліотечних матеріалів, розробки цікавих статей та рецензій, а також вивчити сучасні тренди в журналістському мистецтві.

Крім того, участь у школі сприяє встановленню цінних зв'язків та обміну досвідом з іншими фахівцями бібліотечно-журналістської сфери. Наші працівники мають змогу навчатися від визнаних професіоналів, обговорювати актуальні питання та ділитися своїми успіхами з колегами.

У вітальному слові голова ХОВ УБА, директор ХДНБ ім. В.Г. Короленка Наталя Петренко наголосила на значущості постійного самовдосконалення бібліотекарів та виявленні їхнього творчого потенціалу через різноманітні форми неформальної освіти, такі як семінари, тренінги, майстер-класи, конференції та інші подібні заходи. Модератор заходу Людмила Глазунова, керівник проєкту, заступник директора з наукової роботи ХДНБ ім. В.Г. Короленка, PhD (соціальні комунікації) поділилася вражаючими досягненнями Школи бібліотечного журналіста за 10 років існування. Вона відзначила, що Школа стала незамінним форумом для обміну досвідом та знаннями між бібліотекарями, які працюють у сфері журналістики та медіа.

Кожен день Школи був структурований навколо конкретної теми або проєкту, що дозволяло учасникам глибше поринути в досліджувану тему та отримати практичні навички. Захоплюючі лекції, практичні заняття, групові проекти і обговорення сприяли активному залученню учасників та поглибленню їх розуміння сучасних викликів та можливостей у журналістиці.

Проєкти, які розглядалися, включали такі актуальні теми, як: архівування документів про війну, тренди у медіа-сфері, букблогінг, ТікТок: нова платформа для нової аудиторії, Телеграм-канал як інструмент комунікації з користувачами, штучний інтелект у медіа, бібліотечна газета як складова позитивного іміджу книгозбірні та багато іншого.

Участь у школі бібліотечного журналіста стала вагомим внеском у професійний розвиток нашої команди. Вона допомагає нам покращувати якість нашої роботи, ефективно комунікувати з читачами та привертати їхню увагу до цікавих бібліотечних подій та ресурсів. Ми пишаємося тим, що можемо брати участь у такому цінному проекті і розвиватися разом з бібліотечно-журналістським співтовариством.

Хочеться висловити щирі слова подяки організаторам Школи бібліотечного журналіста. Ваша праця і відданість навчанню та розвитку бібліотечної галузі заслуговують на визнання, ваша робота є надзвичайно цінною для всієї бібліотечної спільноти, а вклад неоціненний в розвиток цієї прекрасної професії.

Наталія Олейніченко, заступник директора бібліотеки

Останні новини Наукової бібліотеки