-= Меню =-

Бібліотека взяла участь у проведенні першої лекції 2022-2023 року

Цього року наш університет розпочинає новий навчальний рік онлайн. Віртуальні навчальні аудиторії факультету агрономії заповнені студентами, які слухають першу лекцію «Ми українці: честь і слава незалежним». До проведення лекції на факультеті агрономія запросили університетську книгозбірню. Це дуже символічно, адже бібліотека є основою навчального процесу. Під час лекції «Ми українці: честь і слава незалежним» зі студентами спілкувалась провідний бібліотекар Наталя Михайлова.

Свій виступ вона розпочала з посилання на слова Голови Парламенту України Руслана Стефанчука: «Ми повинні відвойовувати кожен сантиметр своєї історії, розчищати наше історичне коріння. Адже ми – самодостатня нація». Саме з метою вивчення та збереження минулого України Наталія Михайлова провела для здобувачів освіти екскурс в історію української державності. Подолавши столітні відстані, з гордістю майбутні агрономи слухали про Київську Русь, спадкоємцями якої були: Галицько-Волинське князівство, Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава, Карпатська Україна та сучасна Україна.

Наш народ може пишатися тим, що на віки закарбуються у пам’яті людства величні приклади із сивої давнини та новітньої історії, коли наша нація дивувала світ своєю любов’ю до рідної землі та самопожертвою.

Наталія Михайлова запропонувала для кращого розуміння української історії перегорнути сторінки творчості славних українців: Тараса Шевченка, Миколи Костомарова, Володимира Антоновича, Михайла Драгоманова, Івана Франка, Лесі Українки Михайла Грушевського та інших представників національної еліти.

Під час лекції «Ми українці: честь і слава незалежним» всі її учасники вшанували пам'ять загиблих героїв, які захищали суверенітет Батьківщини під час російсько-українського протистояння. Словами не передати величину поваги до Збройних Сил України й усіх причетних до справи захисту нашої Вітчизни і вдячності їм.

Наприкінці заходу пронизливо прозвучали процитовані поетичні рядки Світлани Коробової:

З часів далеких відгомін іде
Про прадідів, відвагу, мужність, славу.
Наш прапор житнім золотом цвіте;
Він – символ незалежної держави.
 
Знамення сяє сонцем золотим,
Небесною виблискує блакиттю…
З ним здобували все, що є святим;
І нас із ним нікому не скорити.

Останні новини Наукової бібліотеки