Бібліотекарі УНУ долучились до ХІV Всеукраїнської онлайн-школи бібліотечного журналіста
Працівники бібліотеки Уманського національного університету стали учасниками ХІV Всеукраїнської онлайн-школи бібліотечного журналіста, тема якого цьогоріч була надзвичайно актуальною: «Штучний інтелект у бібліотечних медіа: тренд чи необхідність?». Це був надзвичайно насичений та корисний досвід, який дозволив не лише розширити наші професійні горизонти, але й додати нові інструменти до нашого арсеналу.
Протягом навчання бібліотекарі обговорювали ключові тенденції та виклики, які постають перед сучасними книгозбірнями в епоху стрімкого розвитку цифрових технологій. Особливу увагу приділяли питанням застосування штучного інтелекту для вдосконалення бібліотечних сервісів, комунікацій і створення медіаконтенту. Пройшли тренінги зі збору, перевірки та подання інформації у бібліотечному середовищі; дізналися, як ефективно просувати бібліотечну діяльність через соціальні мережі та багато іншого.
Усі тренінги були практичними, інформативними та супроводжувалися завданнями, що дозволили відчути себе справжніми журналістами у бібліотечному контексті.
Штучний інтелект активно проник в роботу книгозбірень. Бібліотекарі УНУ теж не стоїмо осторонь. Застосовують на приктиці мовні моделі для написання оглядів книжкових новинок, новинних статей і анонсів подій; створюємо відео та презентацій за допомогою інструментів зі штучним інтелектом та генеруємо зображення. Навчаються щодня, відкриваючи для себе нові знання та навички. Кожен крок уперед наближає до цілей і розширює наш світогляд. Навчання – це шлях до кращого майбутнього!
Штучний інтелект не замінює бібліотекаря, він розширює його можливості. Саме тому такі заходи, як Школа бібліотечного журналіста, є надзвичайно важливими для професійного зростання й адаптації бібліотечної галузі до нової цифрової реальності.
Бібліотекарі УНУ вдячна організаторам за цінний досвід і сповнені мотивації впроваджувати здобуті знання у нашій повсякденній роботі. Переконані: бібліотека XXI століття – це не лише сховище знань, а й інноваційний медіацентр, відкритий до змін і нових технологій.