-= Меню =-

День Незалежності України

В Україні 24 серпня щорічно відзначається День незалежності – державне свято, встановлене на честь прийняття Верховною Радою УРСР Акту проголошення незалежності України. 24 серпня 1991 року прийнято вважати датою утворення держави Україна в її сучасному вигляді.

Сьогодні День Незалежності України широко відзначається по всій країні. Це день, коли вшановують пам’ять героїв минулого України, тих, хто воював та помер, щоб забезпечити країні таку жадану ними незалежність.

Хоча українці завжди мали свою мову та культуру, вони рідко мали свою незалежну національну державу. Впродовж століть українці були підвладні Росії, Польщі, Туреччині та іншим іноземним державам.

З початку 1800-х років Україна перебувала в основному під контролем Російської імперії, деякі її найзахідніші частини контролювалися Австро-Угорською імперією. Після першої світової війни та громадянської війни в Росії, українці намагалися втекти від російського контролю. Однак до 1922 року Польща контролювала значну частину Західної України, тоді як Радянський Союз контролював решту.

Коли Радянський Союз почав слабшати у 1980-х роках, українці знову відчули можливість спробувати отримати незалежність, і 16 липня 1990 Верховна Рада УРСР прийняла Декларацію про державний суверенітет України. Ось чому перше святкування Дня незалежності було проведено саме 16 липня. Після перевороту та спроби відновити жорсткий комуністичний контроль у Москві, парламент знову оголосив незалежність 24 серпня 1991 року. Рішення тоді було затверджено народом на грудневому референдумі того ж року, де 90 відсотків людей проголосували за незалежність.

24 серпня 1991 року навіки ввійшло в історію нашої славетної держави золотою сторінкою її біографії, законодавчо закріпивши споконвічне і незгасиме прагнення народу України до національного відродження та свободи.

 Оксана Борейчук, бібліотекар І категорії

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 24.08.2020 День Незалежності України