Інформація в житті сучасної людини
Як правило, найбільшого успіху досягає той, хто володіє кращою інформацією.
Бенджамін Дізраелі
26 листопада у світі відзначають Всесвітній день інформації. Починаючи з 1994 року він проводиться щорічно за ініціативою Міжнародної академії інформатизації.
Інформація, як відомо, є засобом комунікації людей і не рідко виступає об’єктом їх діяльності. Без отримання інформації в різних її проявах та формах не можлива еволюція людини, розвиток суспільства і держави. Вона є одним із ключових понять для багатьох галузей знань. Філософія, політологія, соціологія, правознавство, історія та інші науки приділяють велику увагу інформації.
Завдяки інформації досягається узгодження функціонування всіх підсистем суспільства: сфер виробництва, товарного обігу, фінансів, управління, освіти,науки, медицини, побутового обслуговування, охорони довкілля та інше. Інформатизація бізнесу значно розширює горизонти підприємницької діяльності, підвищує його стабільність і конкурентоспроможність. Інформація країни створює умови для її відповідного позиціонування в світі та налагодження міждержавних зв’язків.
Процес розбудови демократичної правової держави в Україні безпосередньо пов'язаний з додержанням та належною реалізацією гарантованих Конституцією України прав і свобод людини та громадянина, зокрема їх право на інформацію.
Процес інформатизації викликає якісні зміни в усіх сферах суспільного життя, формуючи контури майбутнього високо розвинутого суспільства. Найважливішими ознаками такого суспільства мають стати: креативний характер праці, постійний науковий пошук, високотехнологічний рівень виробництва, «колективний розум», міцна консолідація членів суспільства, високий рівень соціального інтелекту.
До всесвітнього дня інформації на абонементі наукової літератури представлена виставка «Інформація в житті сучасної людини».
Віра Побережець, провідний бібліотекар