Королева поезії ХХ століття
Все повторялось: і краса, й потворність.
Усе було: асфальти й спориші.
Поезія - це завжди неповторність,
якийсь безсмертний дотик до душі.
Ліна Костенко
До Всесвітнього дня поезії працівники Наукової бібліотеки спільно з студентами 11–а (куратор Лідія Кононенко) та 12–а (куратор Наталія Полторецька) за ініціативи заступника з виховної роботи факультету агрономії Олени Черно підготували та провели поетичне надвечір'я «Королева поезії ХХ століття», присвячене творчості Ліни Костенко.
Українська література, як така, та її найбільш довершена форма – поезія, впевнено ввійшли в світову літературу з середини ХІХ ст. по даний час.
Серед багатьох славних імен України живе нерозгадане чудо, неймовірний птах, казка казок, голос народу– Ліна Василівна Костенко. Постать письменниці овіяна різними легендами, вигадками. З усіх них вона постає жінкою гордою, непоступливою у своїх принципах, кришталево чесною. Її зоря сяє гордо і чисто, на поетичному небосхилі України!
Провідний бібліотекар Наталія Михайлова ознайомила присутніх із творчістю видатної поетеси крізь призму літератури, історії та мистецтва. У її творчості поєднано цілісність, насиченість, гармонійність та правдивість.
І все на світі треба пережити,
кожен фініш – це, по суті, старт,
І наперед не треба ворожити,
І за минулим плакати не варт.
Студенти Ілля Купрашвілі, Богдан Рибонька, Олександра Слуцька, Роман Андрієнко, Ліза Омельченко декламували вірші «Життя іде і все без коректур», «Тут обелісків ціла рота», «Світлий сонет», «В пустелі сизих вечорів».
У авторському виконані (запис був зроблений у 1977 р. на радіостанції «Свобода») звучали пісні на слова Ліни Костенко.
Ліна Костенко завжди переймалася долею України, вона була дисиденткою за радянських часів, через що на тривалий час була виключена з літературного процесу. Нагадаємо її слова, які надихають українців сьогодні:
…А ви думали, що Україна так просто.
Україна — це супер. Україна — це ексклюзив.
По ній пройшли всі катки історії.
На ній відпрацьовані всі види випробувань.
Вона загартована найвищим гартом.
В умовах сучасного світу їй немає ціни….
Світлана Нижник, директор Наукової бібліотеки