-= Меню =-

Спас медовий

19 серпня, згідно Указу Президента від 15.08.1997 року, в Україні відзначається День пасічника. Це професійне свято для бджолярів-любителів та для людей, які займаються цим професійно. Невипадково, що саме цього дня українці святкують велике християнське свято Преображення Господнє (Другий Спас), народна назва якого – Яблуневий Спас.

      З давніх-давен шанували на українській землі бджолярів. Протягом сторіч виготовлення меду з кропіткого ремесла перетворилося на справжнє мистецтво. Його секрети відкриваються лише дбайливим і працьовитим. Цікаво те, що засновником культурного бджільництва та винахідником першого рамкового вулика, який використовують пасічники і сьогодні, був українець – Петро Прокопович.

     Україна вважається найбільшим виробником меду в світі. Вона виробляє сьому частину всього світового запасу цих корисних ласощів. Мед, як і інші продукти бджільництва – це  не тільки харчовий продукт, але й цінна лікувальна речовина. Продукція бджільництва унікальна за кількістю макро- і мікроелементів, вітамінів, ферментів. Усім відомий мед має 300 складових речовин. Мед підвищує захисні сили організму. Кількість мінеральних солей, що містяться в меді, майже така ж, як у сироватці крові людини.

     На абонементі № 1 діє книжкова виставка «Медом пахне Україна».

Наталія Поліщук,

бібліотекар ІІ категорії

Останні новини Наукової бібліотеки