-= Меню =-

Працівники бібліотеки взяли участь у науково-практичному семінарі «Митрополит Петро Могила як реформатор Церкви та освіти»

21 грудня працівники бібліотеки Уманського НУС долучились до науково-практичного семінару на тему «Митрополит Петро Могила як реформатор Церкви та освіти», присвячений 425-річчю від дня народження видатного українського церковного i культурно-освітнього діяча, організований Департаментом освіти i науки Львівської обласної державної адміністрації спільно з Науковим товариством ім. Шевченка.

Директор Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат історичних наук, доцент Василь Кметь окреслив львівські контексти реформ митрополита Петра (Могили). Зазначив, що діяльність святого митрополита Петра як ієрарха та предстоятеля безпосередньо пов’язана з історією Львівської православної єпархії. Зі Львовом Петра Могилу пов’язують ще його юнацькі роки. Адже православний рід молдавських господарів Могил був одним із найбільших благодійників та жертводавців Православної Церкви на українських землях.

Цікавим є й наступний період діяльності митрополита, львівський контекст якого визначається співпрацею києво-печерського архімандрита, а згодом митрополита Петра (Могили) з львівським єпископом, екзархом константинопольського патріарха Єремією (Тисаровським) (1607-1641). На тлі бурхливих подій у Львові наприкінці XVI ст. – конфліктів братства з єпископом, суперечок у справі канонічної юрисдикції монастирів та права розпоряджатися їхніми маєтками і т. п. – період архієрейства твердого у вірі та впевненого і поступового у діях Єремії (Тисаровського), став добою тривалого миру та спокою у єпархії Львівській, Галицькій і Кам’янецькій. Складний шлях до єпископства та спільні випробування віри зближували обох шляхтичів-ієрархів.

Ярослав Затилюк, науковий співробітник Інституту історії України HAH України та Національного музею історії України, кандидат історичних наук підготував доповідь на тему «Наставляти i дисциплінувати минулим: києво-руська історія як один з інструментів православної конфесіоналізації Петра Могили».

У рамках семінару відбулася презентація книги «Протоколи української мудрости», укладеної Богданом Горбовим до 115-ти річчя діяльності Товариства українських наукових викладів ім. Петра Могили.

Сердечно дякуємо організаторам за можливість долучитися до роботи такого поважного наукового семінару.

   

   

   

Наталія Олейніченко, заступник директора бібліотеки

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 07.09.2023 Бібліотека запрошує на екскурсії «Університет – музей під відкритим небом»