Симон Самійлович Рубін – знаний фахівець з ґрунтознавства, агрохімії і землеробства
Цього року минає 125 років від дня народження видатного вченого у галузі грунтознавства, агрохімії і землеробства, професора Симона Самійловича Рубіна.
З цієї нагоди в аспірантській залі бібліотеки Уманського національного університету відбулася виховна година «Знаний фахівець з грунтознавства, агрохімії і землеробства» для студентів факультетів агрономії та економіки. Бібліотекар галузевого абонементу Оксана Борейчук познайомила присутніх з науковим доробком вченого, напрацьованого майже за 60 років науково-педагогічної діяльності. Для учасників заходу була підготовлена книжково-ілюстративна виставка присвячена С. С. Рубіну – видатному вченому, професору, який одержав високу оцінку в науковому світі, а також серед спеціалістів-виробничників і садоводів-любителів. На ній були представлені праці вченого та фотографії, що зберігаються в музейній кімнаті історії Уманського національного університету. Симон Самійлович Рубін залишив помітний слід в науці нашого університету, міста, країни.
Майбутні спеціалісти в галузі сільського господарства дізнались про основні віхи життя вченого, який у 1917 році вступив до Уманського училища садівництва і землеробства. А вже з 1920 року Симон Рубін працює лаборантом Уманського училища садівництва і землеробства, згодом завідує садово-городнім господарством училища і водночас викладає курс загального садівництва, займається науково-дослідною роботою. Так розпочалася його науково-педагогічна діяльність.
Об’єктом наукових досліджень С. С. Рубіна було утримання ґрунту в міжряддях яблуневих садів та удобрення плодових і ягідних культур. На базі цих досліджень у 1936 році вчений захищає кандидатську, у 1945 році – докторську дисертацію, у 1946 році отримує учене звання професора.
Симон Самійлович створив наукову школу, підготував 64 кандидатів і 7 докторантів наук; був головним редактором, членом редакційних колегій низки наукових збірників, редакцій, енциклопедичних видань «Колгоспна виробнича енциклопедія» і «Виробнича енциклопедія садівництва». Він – автор більше, ніж 417 наукових праць, серед яких 32 монографії, підручники та інші солідні видання. Майже 50 років він очолював кафедру загального землеробства і перспективніший напрямок аграрної науки.
Симон Самійлович Рубін – учасник міжнародних конгресів і симпозіумів в США, Болгарії, Чехії, Словаччині, Румунії, Німеччині, Польщі, Югославії, Китаї, Бельгії, Новій Зеландії та ін.
Професор Рубін один з небагатьох одержав високу оцінку в науковому світі, залишивши помітний слід у науці нашого університету. Він хотів, але не встиг зробити ще багато добрих справ на благо України.Сьогодні справу С. С. Рубіна достойно продовжують його учні і послідовники, примножуючи його науково-педагогічний досвід.
Оксана Борейчук, бібліотека II категорії