-= Меню =-

Туризм в Україні – тріумф різноманітності

Любіть Україну, як сонце, любіть,

як вітер, і трави, і води,

В годину щасливу, і в радості мить,

любіть у годину негоди.

Любіть Україну у сні й наяву,

вишневу свою Україну,

красу її, вічно живу і нову,

і мову її солов'їну.

                            В.Сосюра

В читальній залі №1 діє виставка-подорож «Мандруємо Україною разом», присв’ячена Всесвітньому дню туризму. На виставці представлені книги, журнали, газети, що містять цікаву інформацію про різні куточки та визначні пам’ятки нашої рідної України. Україна – країна з багатою історією, кожний регіон має свої власні дива: на заході збереглося чимало старовинних міст із неприступними замками і величними костелами; у центральній частині країни – пам’яток доби Київської Русі та славетних часів козаччини; на сході розкішні панські садиби й архітектурні витвори у стилях класицизму, романтизму, модерну в містах.

Ознайомившись із виставкою, ви складете загальне уявлення про країну, що вражає різномаїттям історичних і культурних витворів. Кожна епоха залишила свій слід на обличчі сучасної держави. Багато вражень подарують перлини української природи – мальовничі гірські масиви Карпат і Криму, рукотворні шедеври такі, як: парки «Софіївка», «Олександрія», Нікітський ботанічний сад, біосферний заповідник Асканія-Нова, садибний комплекс і парк Тростянець, національний природний парк Подільські Товтри, палацово-парковий комплекс Самчики, Язлівецький замок, чарівні руїни, морське око Карпат озеро Синевир. Також вразять вас своєю історією та красою сучасний та стародавній Київ, місто-заповідник Кам’янець-Подільський та історико-архітектурий заповідник Хотинська фортеця, перлина Буковини Чернівці, подільське диво Тульчинський палац, історико-культурний заповідник Буша, гетьманська столиця Б. Хмельницького Чигирин, Корсунь-Шевченківський палац Лопухіних, місто музеїв Переяслав-Хмельницький, місто-привид При’ять, осередок культури Острозький замок, місто унікальних храмів Володимир-Волинський, соляна столиця Галичини Дрогобич, Тарасова гора і Дніпрові кручі, слобожанська святиня Святогірська лавра, старогрецьке місто-держава Херсонес Таврійський, оспіваний поетами Бахчисарай та ін.

Історія стверджує, що туризм в сучасному розумінні, як масове явище і можливість здійснення подорожі, виник порівняно недавно, на початку минулого століття. Стрімко набираючи обертів, це явище стало настільки популярним, що туризмом стала займатися переважна більшість людей, особливо в розвинених країнах і країнах, що розвиваються.

Популярність туризму пояснюється дуже просто, туризм – це вигода в усіх напрямках. Він не тільки сприяє процвітанню і благополуччю туристичних регіонів, активно підтримує високий рівень культурного збагачення, яке отримують мандрівники в процесі здійснення своєї поїздки, а й дає величезний заряд бадьорості.

За даними проекту DilovaMova.com, розуміючи користь доступного туризму, в 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято – «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27 вересня. Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку, як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. Багато країн підтримали ініціативу світової організації. В незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента України в 1998 році і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

За даними Всесвітньої організації туризму (UNWTO), Україна входить до десятки лідерів міжнародного туризму за кількістю відвідувань. Згідно рейтингу Всесвітньої організації туризму, Україна займає 8 місце у світі за кількістю туристичних візитів. Країну щороку відвідують більше 20 мільйонів туристів, в першу чергу, із країн Східної та Західної Європи, США і Японії. Сфера індустрії гостинності України включає як активні види відпочинку і спортивного туризму (гірськолижний спорт), так і подорожі пізнавального характеру, на базі багатої археологічної і релігійної історії України.

В Україні під охороною держави перебувають понад 140 тисяч нерухомих пам’яток історії та культури: понад 64 000 пам’яток археології; понад 54 000 пам’яток історії; понад 7 000 пам’яток монументального мистецтва; понад 15 600 пам’яток містобудування та архітектури.

День туризму – свято всіх, хто хоч раз відчув себе в ролі мандрівника, вибираючись з щоденної буденної суєти в ліс або на поле, на берег річки або озера, на море чи курорт, а також в інші місця, на які так багата наша улюблена країна!

Тож вітаємо зі святом науково-педагогічний і студентський колектив кафедри туризму та готельно-ресторанної справи, а також всіх, небайдужих до туризму людей! І запрошуємо до читальної зали №1 бібліотеки на перегляд виставки «Мандруємо Україною разом». Тут зібрана інформація про популярні туристичні об’єкти, побачити які приїжджають туристи з усієї країни і з-за кордону, та про маловідомі пам’ятки, що незаслужено перебувають у тіні загальної уваги. Ми впевнені, серед багатьох чудес України для кожного відвідувача знайдеться щось своє, що вразить уяву або стане метою нової подорожі.

 Марія Фіткаленко, провідний бібліотекар

Останні новини Наукової бібліотеки


  • 01.10.2024 Бібліопрезентація «Легендарні козаки-характерники»

  • 30.09.2024 У бібліотеці розповідали про найцікавіші дерева парків