В музейній кімнаті презентували експозицію «Шовкова історія»
У музейній кімнаті історії Уманського національного університету садівництва 11 березня 2025 року відбулася презентація тематичної виставки «Шовкова історія», присвяченої 100-річчю організації станції шовківництва при Уманському агрополітехнікумі. Вона розповідає про одну з унікальних сторінок в історії нашого закладу освіти – шовківництво.
Першими відвідувачами виставки стали викладачі та здобувачі освіти кафедри екології та безпеки життєдіяльності на чолі з завідувачкою кафедри Ольгою Володимирівною Василенко.
Під час презентації присутні прослухали екскурсію, з якої дізналися, що 100 років тому, в 1925 році, при Уманському агрополітехнікумі була створена станція шовківництва, але займалися шовківництвом, тобто розведенням тутового шовкопряда на Уманщині ще з давніх часів, адже практичне шовківництво викладалося ще при Головному училищі садівництва з 1844 року.
Відвідувачі музейної кімнати історії отримали можливість вивчити у виставкових вітринах документи, фотографії, підручники з шовківництва, ентомологічна колекція «Тутовий шовкопряд», кокони шовкопряда, шовк-сирець, мікроскоп та прядка, за допомогою якої пряли шовкову нитку, що розмотували з коконів. Вони відчули на дотик кокони тутового шовкопряда, роздивились скрізь лупу шовкову нитку. Кожна нитка складається з кількох тоненьких шовкових павутинок, що колись зробила гусінь тутового шовкопряда. Побачили унікальні артефакти з фондів музею – це особисті речі Іполита Івановича Корабльова: лист написаний його рукою в 1939 році та зажим до коміру піджака у формі кокона з тутовим шовкопрядом.
Презентація тематичної виставки «Шовкова історія» була доповнена переглядом фрагменту з фільму, що продемонстрував процес отримання шовку від тутового шовкопряда.
Тематична виставка «Шовкова історія» експонуватиметься впродовж місяця до 10 квітня. Тому з радістю запрошуємо усіх охочих до музейної кімнати історії на знайомство з історією розвитку шовківництва в Уманському національному університеті садівництва та Уманщині.
Світлана Гасіца, куратор музейної кімнати історії УНУС