Вкотре «воля чи смерть» – терезів безупинне гойдання
З нагоди відзначення Дня Гідності та Свободи та тисячі днів від початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну бібліотекою Уманського національного університету садівництва спільно з факультетом агрономії було проведено літературно-музичний вечір «Вкотре «воля чи смерть» – терезів безупинне гойдання».
Метою заходу було вшанування патріотизму й мужності громадян, які стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини, тих, хто власним життям, своєю жертовністю продемонстрував щире прагнення українців жити у вільній, демократичній і суверенній державі.
Відзначення Дня Гідності та Свободи відбувається, в умовах війни… Теперішня війна – це новий Майдан, але вже в межах всієї країни. Революція Гідності – це був перший переможний бій цієї війни.
У цьому році відзначення Дня Гідності та Свободи проходить під гаслом «НАС НЕ ПОДОЛАТИ! 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану».
В ході заходу учасники мали можливість пройтися етапами Єврореволюції, згадати основні події тих днів, переглянувши відео «Історія Революції Гідності. Як все починалось?». Щем та туга переповнювали очі хлопців й дівчат, коли вони чули про хоробрість звичайних громадян, частина з яких були майже їх ровесниками; людей, котрі всім серцем любили Україну та чию щиру жертву не маємо права забути.
Хвилиною мовчання присутні заходу вшанували всіх, хто загинув, захищаючи незалежність і свободу України.
Весь біль і жах тих подій українці, як співуча нація, виразили в віршах і піснях. Що саме співав і декламував Майдан?..
Символом Революції Гідності був прапор України – єдиним духовним помічником і натхненником, головною піснею – національний гімн. Його співали на Майдані, в метро, на вокзалах і в маршрутках. Його співали в Києві, Львові, Харкові та на інших Євромайданах. Вислів «Душу й тіло ми положим за нашу свободу» став для сучасної історії української нації не просто словами з гімну, це стало станом душі. Тож в ході літературно-музичного вечора «Вкотре «воля чи смерть» – терезів безупинне гойдання», коли лунав Гімн України, усі присутні долучились до його виконання.
Майдан, Революція Гідності, війна, АТО, добровольці, волонтери, герої… Ми не зупинилися на півдороги. Ми йдемо далі… І на цьому шляху нас підтримує СЛОВО. Мудре, пророче, патріотичне українське СЛОВО. Те, що надихає, веде за собою, виховує і дисциплінує.
Почесними гостями на заході були доктор географічних наук, професор кафедри екології та безпеки життєдіяльності УНУС, козак ГО «Уманське козацтво», автор глибокої поезії, один із авторів авторів-упорядників поетичної збірки «Постріли слів» Юрій Кисельов та викладач кафедри математики УНУС, поет, культурно-громадський діяч, автор збірки поезій «Зупинка для душі», учасник Помаранчевої революції та Революції Гідності Володимир Мелех.
Вони поділилися враженнями та спогадами тих буремних подій. В авторському виконанні звучали вірші, які піднімають волелюбний дух, зігрівають серце, додають сили і віри у перемогу над злом, виховують тисячі нових українських патріотів.
До проведення літературно-музичної композиції долучилась студентська молодь 12-а (куратор – кандидат сільськогосподарських наук, доцент Наталія Полторецька) та 13-а (куратор – викладач Наталія Климович) груп: Орловська Софія, Марчук Богдан, Лінчевський Олександр, Магазинський Денис, Варивода Олександр, Кравченко Анастасія, Заєць Андрій, Литвин Андрій. У їх виконанні звучали поетичні твори, у яких виливалося усе пережите на Майдані. У ході декламування віршів діти за допомогою пазлів склали карту України.
Присутні заходу мали можливість ознайомитись з виставкою-інсталяцією «Територія свободи: нація нескорених», на якій представлені матеріали про доленосні події Помаранчевої революції та Революції Гідності, що пробуджують в душі кожного українця потяг до свободи та волі.
На сторінках багатьох сучасних книг закарбовані надзвичайно важливий період України і це допомагає всім нам згадати, побачити наскільки той час був епохальним кроком до зміни свідомості української нації.
Літературно-музичний вечір «Вкотре «воля чи смерть» – терезів безупинне гойдання» сприяв формуванню у здобувачів освіти патріотичних почуттів, що є гідними подвигу і сміливості українців, котрі піднялися заради своєї держави. «Відзначаючи День Гідності та Свободи, ми вшановуємо силу та волю нашого народу, які завжди переборюють будь-які труднощі на шляху до правди й незалежності», – підсумувала куратор Наталія Полторецька.
Відзначення Дня Гідності та Свободи відбулося на високій патріотичній ноті, адже це нагадування про нашу силу, міць, нескореність та віру у перемогу і мирне наше завтра!
Галина Вдовиченко, бібліотекар І категорії
Юлія Лановська, бібліотекар І категорії
Єфросинія Сохацька, бібліотекар ІІ категорії