-= Меню =-

Запрошуємо на виставку пам’яті Віктора Гаврилюка

У січні 2023 року виповнюється 95 років від дня народження Віктора Антоновича Гаврилюка, чудової, багатогранної та високого інтелектуального рівня особистості, випускника Уманського СГІ, фахівця енциклопедичних знань, вченого-ботаніка, кандидата біологічних наук, доцента, який 49 років свого професійного життя присвятив Уманському сільськогосподарський інституту, що згодом був реорганізований в академію (нині – Уманський НУС).

З нагоди ювілею науковця запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку-експозицію «Талановита людина – талановита в усьому», яка діятиме протягом 26 січня – 10 лютого в музейній кімнаті цінних і рідкісних видань бібліотеки Уманського НУС.

Експонати виставки яскраво проілюструють неординарність і багатогранність особистості Віктора Антоновича Гаврилюка.

У своєму житті ми зустрічаємо багато професіоналів – освічених та гарних людей. Але є особистості, яких вирізняє між іншими не лише розум та висока професійність, а й додаткові уміння і таланти. Це не пересічні та високо інтелігентні люди. Вони захоплюються мистецтвом, ремеслом, музикою, фотографією, літературною діяльністю, малюванням. І захоплення це не лише на рівні споглядання, вони і самі можуть дарувати можливість іншим споглядати їх обдарованість.

Саме до таких талановитих людей відносився Віктор Антонович Гаврилюк. Він постійно навчався, відкривав для себе щось нове, незвідане, далеке. Від життя він хотів взяти все по максимуму, хотів всього навчитися, все осягнути. Різноманітність життя відкривав для себе через книги, листівки, конверти, марки, музику і, навіть, мінерали та кактуси, які колекціонував. Вирощуючи кактуси, Віктор Антонович вивчав особливості їх життя, вивчав країни, звідки вони походять.

Віктор Антонович володів глибоким розумом, феноменальною пам’яттю, крім того, мав поетичні здібності, виключний музичний слух і голос та гарно малював пензлем і олівцем, володів іноземними мовами – німецькою, польською, французькою, чеською та частково англійською.

Впродовж студентських, аспірантських, а згодом і викладацьких років він створив ряд акварелей-мініатюр, малюнків, насамперед, зображуючи рослини. Багато своїх творів він подарував друзям і колегам.

Ще студентом Віктор Гаврилюк отримав початкову музичну освіту, відвідуючи народний інструментальний гурток. Навчався тут нотної грамоти та грі на гітарі. Любов до музики він проніс через усе життя. Завжди з великою насолодою відвідував концерти симфонічних оркестрів філармоній, органні вечори, любив оперу.

У вищих навчальних закладах того часу працювали університети культури та різного роду гуртки, які сприяли тому, щоб студентство засвоювало додаткові професії водіїв, кіномеханіків, керівників гуртків, фотографів тощо. Віктор Антонович навчався фотографуванню.

 Крім того ювіляр був талановитим оповідачам. Всі, кому пощастило з ним спілкуватися завжди це помічали. Із звичного життєвого епізоду він словесно вимальовував живу картину, де була дія та характер.

Недарма є вислів «Талановита людина – талановита в сьому».

Оксана Свистун, фахівець першої категорії наукового відділу,
відповідальна особа музейної кімнати історії Уманського НУС

Останні новини Наукової бібліотеки